Klíčím, klíčíš, klíčíme ????

Klíčím, klíčíš, klíčíme ????
Také klíčíte?
Klíčky jsou jedno z nejvýživnějších jídel. Obsahují plno živin, velké množství bílkovin a antioxidantů.
Přidat je můžete do salátů, toastů, k jídlu i samotné ♥️
Je k tomu potřeba mít sklenici s děrovaným víčkem nebo přímo nakličovací sklenice nebo misky. Třeba od nás z obchůdku od Tescomy .
Výběr semínka je jen na vás. U nás frčí vojtěška, ředkvičky, hořčice ???? hořčice a ředkvičky jsou štiplavé a trochu pálí. Vojtěška je jemná a dá se přidat opravdu všude. Klíčit můžete, ale i spoustu dalšího jako obilí, pšenici, kamut, také čočku, hrách, fazole a další.???????????? Semínka můžete vybírat ZDE.
Nejprve dáme semínko do sklenice a alespoň den ho máčíme, necháme ho ve vodě, nepoužívejte horkou! Vodu průběžné vyjměňujeme. Klíčíme v šeru, ne na přímém sluníčku za oknem. Po 12-24 hodinách máčení, seminka propláchneme a sklenici otočíme a necháme vykapávat vodu. 1-2 x denně znovu propláchneme a necháme dál vykapávat. Do sklenice musí jít vzduch, je tedy dobré ji mít nakloněnou. Po asi dvou dnech budou klíčky připraveny ke sklizni ????. Klíčky přendáme do mísy s vodou a odstraníme slupky semínek ( u luštěnin jíme celé ????) čisté klíčky usušíme papírovou utěrkou a uložíme do sklenice a do lednice. Vydrží i déle než týden.
Dobrou zdravou chuť ????♥️????????????